ikona head fcb ikona head novinky ikona head rezervace ikona kosik

logo

2023 10 imunita deti

 

Podzim nám přináší dny plné sychravého počasí, kdy se do našich domovů vrací i častější respirační onemocnění. Do toho děti nastoupily do škol a školek, takže rýma a kašel se pomalu, ale jistě stávají našimi nezvanými hosty. Ručička nemocnosti stoupá a nám z toho jde hlava kolem. Pokud však podpoříme imunitu našich dětí (štít, který je před různými nemocemi chrání), podzim si můžeme užít naplno. Jak na to?

2023 04 besedy o zdravi

Rozhodli jsme se podělit o naše zkušenosti a předat vám alespoň část našich znalostí. Přijďte zjistit, jak co nejlépe dbát o své zdraví. V tematicky laděných besedách se budete učit od odborníků, sdílet vlastní prožitky, doporučovat i naslouchat.

 

Z pohledu tradiční čínské medicíny začíná jaro již v polovině února. Je to tedy nejideálnější období k tomu, abychom svému tělu začali dopřávat „vnitřní detoxikační koupel“. Tou můžete projít během února i března. Pokud zvládnete jarní očistu, tělo vám to během roku vrátí – i s úroky.

2022 10 aromaterapie

 

Všude kolem nás jsou vůně a pachy. Některé v nás probouzí příjemné pocity, jiné znelíbení, někdy až fyzickou slabost. Kouzlem vůní se zabývá aromaterapie – léčebná metoda, která využívá sílu éterických olejů. Ty umí zlepšit psychické i fyzické zdraví. Čím to je? Jak je možné, že právě čich je tak citlivý smysl a dokáže ovlivnit to, jak se cítíme? 

Beseda pro maminky a deti DSC 0711

Období viróz a chřipek dokáže znepříjemnit život. Naše ratolesti jsou více doma než ve školce či škole a nás trápí, proč tak často stonají. Proto jsme se rozhodli uspořádat besedu pro maminky, abychom jim ukázali, co patří do domácí lékárničky a jak ulevit svým malým „pacientům“.

dermatolog 02

Navštívil nás dermatolog MUDr. Michal Vallo, který se s opravdovou noblesou postaral o naše klienty. Rukama dnes prošlo panu doktorovi přes 30 lidí, kteří ocenili jeho individuální přístup plný empatie.

2022 05 save soil

 

Globální hnutí s názvem Save Soil se šíří po celém světě. Volání o pomoc zní napříč světadíly a jeho cíl je jediný: zachránit zázrak naší planety, bez kterého lidstvo nepřežije – půdu. I my jsme se do tohoto projektu zapojili a rádi bychom šířili povědomí o problematice, která může znamenat konec všeho, co známe.

gynekolog 03

V listopadu se u nás v lékárně pořádal seminář s názvem "Od menstruace po menopauzu". Přednášku vedl uznávaný gynekolog MUDr. Haltmar, který je nejen vynikající lékař, ale i zábavný společník. Přednáška nás tak nejen obohatila, ale také pobavila.

 2022 04 znamenka prevence

 

Znaménka jsou naší nedílnou součástí. Ať už se chlubíte pihou krásy, nebo výrazným znaménkem ve tvaru srdce, nezapomínejte své pigmentové névy bedlivě kontrolovat. Zvlášť před létem, kdy má slunce velkou sílu a vy svou kůži vystavujete vstříc slunečním paprskům. Prevenci horlivě podporují i další odborníci. Proto, stejně jako předešlé roky, bude uspořádána akce pro veřejnost, která nese název "Spolu proti melanomu". Kdy? Ve středu 15. května 2024 od 10 do 17 hodin.

zpet na hmpg