ikona head fcb ikona head novinky ikona head rezervace ikona kosik

logo

2023 10 imunita deti

 

Podzim nám přináší dny plné sychravého počasí, kdy se do našich domovů vrací i častější respirační onemocnění. Do toho děti nastoupily do škol a školek, takže rýma a kašel se pomalu, ale jistě stávají našimi nezvanými hosty. Ručička nemocnosti stoupá a nám z toho jde hlava kolem. Pokud však podpoříme imunitu našich dětí (štít, který je před různými nemocemi chrání), podzim si můžeme užít naplno. Jak na to?

2023 04 besedy o zdravi

Rozhodli jsme se podělit o naše zkušenosti a předat vám alespoň část našich znalostí. Přijďte zjistit, jak co nejlépe dbát o své zdraví. V tematicky laděných besedách se budete učit od odborníků, sdílet vlastní prožitky, doporučovat i naslouchat.

 

Z pohledu tradiční čínské medicíny začíná jaro již v polovině února. Je to tedy nejideálnější období k tomu, abychom svému tělu začali dopřávat „vnitřní detoxikační koupel“. Tou můžete projít během února i března. Pokud zvládnete jarní očistu, tělo vám to během roku vrátí – i s úroky.

2022 10 aromaterapie

 

Všude kolem nás jsou vůně a pachy. Některé v nás probouzí příjemné pocity, jiné znelíbení, někdy až fyzickou slabost. Kouzlem vůní se zabývá aromaterapie – léčebná metoda, která využívá sílu éterických olejů. Ty umí zlepšit psychické i fyzické zdraví. Čím to je? Jak je možné, že právě čich je tak citlivý smysl a dokáže ovlivnit to, jak se cítíme? 

Beseda pro maminky a deti DSC 0711

Období viróz a chřipek dokáže znepříjemnit život. Naše ratolesti jsou více doma než ve školce či škole a nás trápí, proč tak často stonají. Proto jsme se rozhodli uspořádat besedu pro maminky, abychom jim ukázali, co patří do domácí lékárničky a jak ulevit svým malým „pacientům“.

2022 05 save soil

 

Globální hnutí s názvem Save Soil se šíří po celém světě. Volání o pomoc zní napříč světadíly a jeho cíl je jediný: zachránit zázrak naší planety, bez kterého lidstvo nepřežije – půdu. I my jsme se do tohoto projektu zapojili a rádi bychom šířili povědomí o problematice, která může znamenat konec všeho, co známe.

dermatolog 02

Navštívil nás dermatolog MUDr. Michal Vallo, který se s opravdovou noblesou postaral o naše klienty. Rukama dnes prošlo panu doktorovi přes 30 lidí, kteří ocenili jeho individuální přístup plný empatie.

gynekolog 03

V listopadu se u nás v lékárně pořádal seminář s názvem "Od menstruace po menopauzu". Přednášku vedl uznávaný gynekolog MUDr. Haltmar, který je nejen vynikající lékař, ale i zábavný společník. Přednáška nás tak nejen obohatila, ale také pobavila.

zpet na hmpg